INTERNETA TIEŠRAIDE

“Dzīvības koka” tiešraides padomnieks par imunoloģiju

Ceturtdien, 13. augustā plkst. 13.00 onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” mājaslapā www.dzivibaskoks.lv skatieties tiešsaistes padomnieku par imunoloģijas jautājumiem, kas šoreiz tiks pārraidīts no psihosociālās rehabilitācijas programmas “Spēka Avots” norises vietas – viesu nama “Orinoko”. Tiešraidē piedalīsies divas ļoti iemīļotas programmas pasniedzējas – Latvijas galvenā onkoloģe Dace Baltiņa un imunoloģe Simona Doniņa, tiešraidi vadīs aktrise Dace Bonāte.

Kā zināms, mūsu imūnsistēma ir ļoti komplicēta un traucējumi tās funkcionēšanā ir sastopami ļoti bieži. Tie var izpausties gan autoimūnu, gan infekciju, gan onkoloģisko saslimšanu gadījumos, gan arī būt par iemeslu tam, kāpēc bieži slimo bērni un pieaugušie.  Tāpat arvien vairāk parādās dažādi medikamenti un pārtikas piedevas, kas domātas imunitātes stiprināšanai, taču to pielietojums ne vienmēr ir skaidrs un pamatots. Jāsaprot, ka organisma galvenās aizsargsistēmas ietekmēšanai jāpieiet ļoti nopietni un katrs gadījums jāvērtē individuāli. Onkoloģisko saslimšanu gadījumā imunologs var palīdzēt izvēlēties papildus ārstēšanu pacientiem, kas saņēmuši staru vai ķīmijterapijas kursu, tāda terapija uzlabo pašsajūtu, kā arī mazina dažādu infekciju iespējamību. Imūnterapiju izmanto arī atsevišķu ļaundabīgo audzēju metastāžu profilaksei. Par šiem un citiem ar imunoloģiju saistītiem tematiem arī runāsim tiešraidē. Jautājumus pirms tiešraides vai tiešraides laikā var uzdot: www.dzivibaskoks.lv; dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv

Papildinformācijai.
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” jau septīto gadu nodrošina psihosociālās rehabilitācijas programmas „Spēka Avots” cilvēkiem, kuri zina, ko nozīmē diagnoze „vēzis”! Psihosociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas ļauj rast sevī spēku, lai pilnvērtīgi turpinātu dzīvi pēc vēža. Septiņu gadu laikā „Spēka avots” nometnēs piedalījušies teju 700 cilvēki. Programmās līdzdarbojas speciālisti: onkologi, uztura speciālisti, imunologi, fizioterapeiti, psihoterapeiti, mākslas un deju terapeiti, kā arī citi speciālisti, tāpēc ikvienam dalībniekam ir iespēja saņemt atbildes tieši uz sev interesējošajiem jautājumiem. Programma kopumā dod iespēju saprast sevi un savu ķermeni pēc slimības un gūt pārliecību, ka dzīve pēc vēža turpinās!

Tiešraides padomnieks tiek organizēts projekta "Ilgtspējīgas vides nodrošināšana psihosociālās rehabilitācijas onkoloģiskajiem pacientiem ieviešanai Latvijā" ietvaros. Šis projekts tiek realizēts ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu, un tā mērķis ir panākt, lai cilvēki pēc vēža saņem rehabilitāciju kā neatņemamu onkoloģiskās un sociālās aprūpes sastāvdaļu, veicinot viņu atgriešanos pilnvērtīgā sociālā un ekonomiskā dzīvē, mazinot sociālo atstumtību. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
KOMENTĀRI

Komentāru saraksts tiek atjaunots ...


Jūsu vārds ^
Jūsu e-pasts ^
Jūsu komentārs ^

Jaunumi

INTERNETA TIEŠRAIDE TIEŠRAIDE KONFERENCES TIEŠRAIDE SOS