Kas Tev kā pacientam pienākas?

Ikvienam pacientam dzīves laikā ir tiesības uz šādiem valsts apmaksātiem izmeklējumiem:
►Sievietēm 1x gadā ir tiesības saņemt ginekologa konsultāciju; (uz profilaktisko apskati nav nepieciešams nosūtījums);
►Sievietēm 1x 3 gados tiesības saņemt dzemdes kakla onkocitoloģiskos izmeklējumus vecumā no 35 - 70 gadiem.
►Sievietēm ir tiesības saņemt krūts vēža skrīningu ar mamogrāfijas metodi vecumā no 50 līdz 69 gadiem reizi divos gados.
►Ģimenes ārsta praksē vai laboratorijā veikt slēpto asiņu izmeklējums fēcēs pacientiem vecumā no 50 gadiem reizi gadā;
►Grūtnieču un nedēļnieču aprūpe atbilstoši normatīvajiem aktiem
;

Nacionālais Veselības dienests atgādina par
atgādina par iespējām saņemt valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus!
 

www.rindapiearsta.lv


Lai padarītu informāciju par valsts apmaksāto medicīnisko palīdzību vieglāk atrodamu un saprotamāku, Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv ir izveidota sadaļa rindapiearsta.lv.

Sadaļā vienuviet ir atrodama:

- ārstniecības iestāžu sniegtā informācija par rindām, ko tās apkopo reizi mēnesī; (Tas nozīmē, ka vari pats sekot līdzi rindām un ja medicīnas iestāde norāda, ka uz izmeklējumu jāgaida ļoti ilgi - vari pārbaudīt, ko uzrāda šī elektroniskā vietne)
- informācija par to, kā jārīkojas, lai saņemtu valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu; (Šī sadaļa Tevi iepazīstinās arī ar ģimenes ārstu kontaktinformāciju, piemēram, ja meklē jaunu ģimenes ārstu, tad šeit atradīsi noderīgu informāciju - ģimenes ārsta tālruni, telefonu un arī darba laiku)
- saraksti ar ārstiem un iestādēm, kas ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu un var sniegt valsts apmaksātus pakalpojumus;
- informācija par tiešās pieejamības ārstiem, pie kuriem var doties bez nosūtījuma;
- informācija par pacienta iemaksām un iedzīvotājiem, kuri ir atbrīvoti no pacienta iemaksu veikšanas u.c. noderīga informācija.

Tiem, kam internets ikdienā nav pieejams, iesakām par visiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem interesēties zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).

 


Jaunumi

INTERNETA TIEŠRAIDE TIEŠRAIDE KONFERENCES TIEŠRAIDE SOS