Video

Kā sadzīvot ar hronisku slimību? Atgriešanās darbā un sociālajā vidē, tiešsaistes padomnieks
Dzīve pēc vēža -- psihosociālā rehabilitācija 1.daļa, tiešsaistes padomnieks
Dzīve pēc vēža -- psihosociālā rehabilitācija 2. daļa, tiešsaistes padomnieks
Dzīve pēc vēža -- psihosociālā rehabilitācija 3. daļa, tiešsaistes padomnieks
Dzīve pēc vēža -- psihosociālā rehabilitācija 4. daļa, tiešsaistes padomnieks
Dzīve pēc vēža -- psihosociālā rehabilitācija 5. daļa, tiešsaistes padomnieks
NVO — "Dzīvības koks," onkoloģisko pacientu interešu pārstāvniecība
Pacientu organizācija „Dzīvības koks” aktīvi iestājas par to, lai Latvijā cilvēkiem, kuri saslimuši ar vēzi, saņemtu citām Eiropas valstīm līdzvērtīgu aprūpi. Ko pacientu organizācija var darīt, lai aizstāvētu savas intereses? Kā cīnīties par jauna pakalpojuma ieviešanu onkoloģiskajiem pacientiem, piemēram, lai katrs, kam tā nepieciešama, saņemtu psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu. Latvijā joprojām uzskata, ka galvenais ir ķirurģija, staru un ķīmijterapija, bet pēc akūtās ārstēšanās katram pašam jātiek galā ar sevi. Pacientu biedrība „Dzīvības koks” jau vairākus gadus ievieš psihosociālo rehabilitāciju, taču viena biedrība nevar nodrošināt rehabilitāciju visiem, kam tā vajadzīga. Attīstītās Eiropas valstīs rehabilitācija jau sen ir onkoloģiskās aprūpes neatņemama sastāvdaļa. Mums ir svarīgi panākt, lai to iekļautu valsts apmaksāto pakalpojumu grozā. Tāpēc projekta "Efektīva NVO iesaiste veselības rīcībpolitikas veidošanā" ietvaros notika apmācības veselības aprūpes interešu aizstāvības grupai, kurā piedalījās vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji. Pacientiem jārunā profesionāli ar valsts pārvaldi un politikas veidotājiem. Speciālisti un cilvēki, kas izgājuši cauri slimībai „vēzis”, ir pārliecināti par to, ka rehabilitācija nepieciešama, tomēr valsts institūcijas to šobrīd negrib atzīt.
Onkoloģijas sižets
Diskusija 1. daļa - Ievads
Diskusijai par to, kas nepieciešams pacientu nevalstiskajām organizācijām, lai tās kļūtu profesionālākas. „Ņemot vērā situāciju veselības aprūpē, ir ļoti svarīgi, lai pacientu organizācijas ieņemtu aktīvu pozīciju ilgtermiņā, piedaloties nozares politikas veidošanā. Šobrīd situācija ir tāda, ka ne vienmēr tiek ņemtas vērā pacientu intereses, gatavojot un pieņemot kā dažādus plānošanas dokumentus, tā normatīvos aktus. Daudzas pacientu organizācijas ir ļoti jaunas, kā arī pārstāv specifiskas pacientu grupas, kuras ne vienmēr ir daudzskaitlīgas. Taču arī viņiem ir savas intereses un vajadzības, lai varētu nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvu dzīvi. Tāpēc svarīgi ir attīstīt organizāciju cilvēkresursu un finanšu kapacitāti", tā uzskata pacientu organizācijas "Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe.

Pacientu organizācija "Dzīvības koks" pirmo reizi rīkoja diskusiju, kas bija vērojama tiešsaistē - mājas lapās www.dzivibaskoks.lv un veselibaspolitika.lv. Lai diskusiju varētu noskatīties arī tie, kuri nepiedalījās klātienē un nevarēja to vērot tiešsaistē, tā ir sadalīta 7 daļās un ievietota Dzīvības koks Youtube kanālā ar nosaukumiem "Diskusija 1. daļa - Ievads"; "Diksusija 2. daļa - pacientu NVO joma, "Dzīvības koks" pieredze""; Diskusija 3. daļa - pacientu NVO joma, "Dzīvības koks" pieredze""; "Diskusija 4. daļa - Iepazīšanās ar klātesošajām pacientu/veselības NVO"; "Diskusija 5. daļa - Iepazīšanās ar klātesošajām pacientu/veselības NVO"; "Diskusijas 6. daļa - Uzdevums: pacientu NVO sektora raksturojums " "Diskusija 7. daļa - Semināra uzdevuma apkopojums"
Diskusija 2. daļa - pacientu NVO joma, "Dzīvības koks" pieredze"
Tiek gūtas atbildes uz to - kāpēc cilvēki iesaistās NVO, kas nepieciešams NVO uzturēšanai, kādu lomu spēlē sadarbības uzturēšana, kā piesaistīt finanšu resursus un kādas ir problēmas/izaicinājumi ar ko saskaras NVO? Šie jautājumi tiek apskatīti daloties ar pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" pieredzi.
Diskusija 3. daļa - pacientu NVO joma, "Dzīvības koks" pieredze"
Tiek gūtas atbildes uz to - kāpēc cilvēki iesaistās NVO, kas nepieciešams NVO uzturēšanai, kādu lomu spēlē sadarbības uzturēšana, kā piesaistīt finanšu resursus un kādas ir problēmas/izaicinājumi ar ko saskaras NVO? Šie jautājumi tiek apskatīti daloties ar pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" pieredzi.
Diskusija 4. daļa - Iepazīšanās ar klātesošajām pacientu/veselības NVO
Diskusijā piedalās pārstāvji no dažādām pacientu un veselības NVO. Diskusijas dalībnieki iepazīstina ar biedrībām, kurās darbojas un kāds ir to mērķis.
Diskusija 5. daļa - Iepazīšanās ar klātesošajām pacientu/veselības NVO
Diskusijā piedalās pārstāvji no dažādām pacientu un veselības NVO. Diskusijas dalībnieki iepazīstina ar biedrībām, kurās darbojas un kāds ir to mērķis.
Diskusijas 6. daļa - Uzdevums: pacientu NVO sektora raksturojums
Turpinājums diskusijas 5. daļai. Šajā daļā tiek turpinās iezpazīšanās ar klātesošo NVO pārstāvjiem un viņu pārstāvēto organizāciju mērķiem. Tiek iesākta diskusijas interaktīvā daļa, kurā ir uzdots uzdevums, katram atbildēt uz trijiem būtiskiem jautājumiem par pacientu NVO sektoru, baltoties savā un pārstāvētās organizācijas pieredzē.
1) Kā biedrības vērtē savas spējas un profesionalitāti?
2) Kā biedrības redz savu lomu un iespējas veselības politikas veidošanas procesā?
3) Kā realizēt un panākt vēlamo?
Diskusija 7. daļa - Semināra uzdevuma apkopojums
Turpinājums diskusijas 6. daļai. Šajā, noslēdzošajā daļā tiek apkopotas atbildes uz trijiem seminārā uzdotajiem jautājumiem.

Jaunumi

INTERNETA TIEŠRAIDE TIEŠRAIDE KONFERENCES TIEŠRAIDE SOS